Skånemästerskapet

Resultat onominerat 4-mannalag

 

1. Lunds BK Mamba

1. Jonas Möller 1514  
2. Matz Hägg 1426  
3. Patrik Pettersson 1413  
4. Ulf-Arne Nilsson 1402 Resultat: 5755
5. Cathrine Mjöbo 1395  
6. Monica Lindberg 1248  
7. Göran Åkesson 1247  
8. Alexander Martinsson 1201  
 

2. Team Ystad BK

1. Filip Emanuel 1473  
2. Per Hall 1471  
3. Jonathan Winhagen 1422  
4. Mikael Lindholm 1334 Resultat: 5700
5. Stefan Winhagen 1326  
6. Rose-Marie Winhagen 1246  
 

3. Kulladals BS

1. Fredrik Nilsson 1406  
2. Johan Danielsson 1399  
3. Alexander Rosendahl 1398  
4. Leif Svantesson 1322 Resultat: 5525
5. Joakim Allers 1275  
6. Robin Svantesson 1237  
7. Gert Lundahl 1164  
 

4. BS Olymp

1. Kevin Carlsson 1449  
2. Anders Carlsson 1373  
3. Pontus Nilsson 1336  
4. Alex Gustafsson 1303 Resultat: 5461
5. Alf Truedsson 1276  
6. Katarina Gustafsson 1186  
 

5. BK Spiken

1. Daniel Svensson 1471  
2. David Eriksson 1413  
3. Patrik Håkansson 1300  
4. Jerry Hellgren 1209 Resultat: 5393
 

6. BK Thule

1. Paul Lindfors 1375  
2. Anette Lindfors 1372  
3. Stefan Öhrn 1296  
4. Håkan Nilsson 1287 Resultat: 5330
5. Jenny Berghman 1158  
 

7. Halmia BS

1. Niclas Waldemarsson 1356  
2. Theo Stéen 1337  
3. Manne Steen 1276  
4. Bibbi Waldermarsson 1238 Resultat: 5207
 

8. Pilgårdens BC

1. Jan Nilsson 1338  
2. Ola Brundin 1314  
3. Roger Hoffström 1290  
4. Ann-Margret Nilsson 1250 Resultat: 5192
5. Max Andersson 1243  
 

9. IS Göta

1. Sandra Svantesson 1450  
2. Karl Wahlgren 1307  
3. Rasmus Green 1306 Resultat: 4063
 

10. Scandinavia BC

1. Charlotte Persson 1381  
2. Leni Nilsson 1289  
3. Christina Nilsson 1207 Resultat: 3877
 

11. BK Bells

1. Birgitta Nilsson 1328  
2. Ewa Eliasson 1302  
3. Siv Andersson 1179 Resultat: 3809
 

12. Bulltofta BK

1. André Klingheden 1467  
2. Patrik Ahlgren 1306 Resultat: 2773
 

13. Markaryds BK

1. Thomas Karlsson 1362  
2. Marie Pettersson 1274 Resultat: 2636
 

14. BK Bowino

1. Rickard Sjögren 1312  
2. Mattias Högberg 1301 Resultat: 2613
 

15. BK Allön

1. Hugo Nilsson 1351  
2. Emil Nilsson 1233 Resultat: 2584
 

16. BK Ohm

1. Thord Eliasson 1342  
2. Stanislav Sebek 1235 Resultat: 2577
 

17. Tollarps BK

1. Per-Ola Fredriksson 1279  
2. Stefan Johansson 1241 Resultat: 2520
 

18. BK Znax

1. Göran Ekstrand 1400 Resultat: 1400
 

19. Öresunds BS

1. Dennis Fyhr 1400 Resultat: 1400
 

20. BK Stenbocken

1. Lennart Olsson 1393 Resultat: 1393
 

21. Hebergs BS

1. Martin Lindal 1322 Resultat: 1322
 

22. BK La Visite

1. Mikael Karlsson 1302 Resultat: 1302
 

23. BK Femtionian

1. Daniel Ströbeck 1301 Resultat: 1301
 

24. Eslövs BK

1. Kjell Hörnstedt 1283 Resultat: 1283
 

25. BK Falcon Ladies

1. Ingela Jernström 1242 Resultat: 1242
 

26. BK Skoj

1. Maria Billgren 1228 Resultat: 1228
 

27. Staffanstorps BK

1. Mickael Sand 1190 Resultat: 1190